Systémy Ecodan
Kompletné systémové riešenie pod názvom Ecodan na vykurovanie a ohrev teplej vody s tepelným čerpadlom vzduch - voda.

Viac o technológii
Jednotky Zubadan / Power Inverter
Vyberte si patentované riešenie vonkajších jednotiek Zubadan, alebo Power Inverter do stredných a menších priestorov.

Viac o technológii
Tepelné čerpadlá vzduch-vzduch
Efektívne vykurovanie prostredníctvom jednej alebo viacerých vnútorných jednotiek. Vyberte si jednotku, ktorá sa Vám hodí do interiéru.

Viac o technológii
MelCloud – Wifi Adapter
K tepelným čerpadlám Ecodan je možné dopojiť wifi modul pre vzdiadené ovládanie prostredníctvom siete internet.
Vykurovanie do -25°C
Jednotky Zubadan s patentovanou technológiou umožňujú vykurovanie až do -25°C.
Využívanie odpadného tepla
Pri použití vonkajšej jednotky Mr.Slim Plus môžete využívať odpadné teplo z chladenia napríklad na ohrev teplej vody.
COP až 7
Pri použití jednotky Mr.Slim Plus a súčasnej prevádzke chladenia aj vykurovania dosiahneme výkonové číslo COP až 7.
100% výkonu do -15°C
Pri vonkajších jednotkách Zubadan výrobca garantuje plný vykurovací výkon do vonkajšej teploty -15°C.
Autoadaptivita tepelného čerpadla
Vnútorné moduly Ecodan umožňujú vďaka funkcií autoadapt prispôsobenie teploty vykurovacej vody pre Váš konkrétny dom.
Dve funkcie v jednom
S tepelnými čerpadlami Mitsubishi môžete vykurovať aj chladiť .

 

Novinka roka 2017

Predstavujeme Vám novinku na trhu s tepelnými čerpadlami - jedná sa o nové vonkajšie jednotky Zubadan a Power Inverter o výkone 8,0 kW a 11,2 kW. Jednotky majú nový dizajn a konštrukciu, ktorá výrazne znížuje hlučnosť (až o 10dB), vibrácie a má zvýšenú energetickú efektivitu. Ideálne aj pre rodinné domy v hustej zástavbe.

Jednolistový leták na stiahnutie >>

Katalóg na stiahnutie >>

Energetická trieda A++
Jednotky dosahujú energetickú triedu A++. Je to vďaka novému dizajnu, vylepšenému kompresoru a vstrekovaním chladiva.
vymennik
Vylepšené vstrekovanie chladiva
Vďaka novému typu Cu potrubia na priame vstrekovanie chladiva sa zvyšuje teplovýmenná plocha a tým aj energetická efektivita prevádzky.
CIC
Nový typ výmenníka
Vďaka novému 3 radovému výparníku vonkajšej jednotky, ktorého plocha je až o 15% väčšia, má jednotka vyššiu energetickú efektivitu.
ventilator
Tichšia prevádzka
Zníženie vibrácií, ktoré sa prenášajú ďalej do jednotky sme výrazne znížili lepším uložením kompresora a vylepšeným vedením Cu potrubia. Vďaka väčšiemu ventilátoru, jeho optimalizovanej polohe a lepšiemu uloženiu je jednotka tichšia.
vymennik
Kompaktné rozmery
Jednotka má malé rozmery, pekný dizajn a nízku hlučnosť. Hodí sa aj do husto obývaných rezidenčných zón
rozmery

 

 • Systémy Ecodan – riešenie vykurovania pre Váš domov
  • Ak sa rozhodnete riešiť vykurovanie a ohrev teplej vody moderným a ekonomickým spôsobom tak je pre Vás ideálnym riešením systém Ecodan od Mitsubishi Electric.
  • Ecodan dokáže plnohodnotne nahradiť tradičné zdroje tepla ako sú drevo a plyn, takže do rodinného domu stačí priviesť iba elektrickú energiu. Systém sa skladá z vonkajšej jednotky tepelného čerpadla a vnútorného hydraulickeho modulu z ktorého sa napájame do vykurovacieho systému. Ohrev teplej vody je riešený buď v integrovanom 200 litrovom nerezovom zásobníku alebo v externom zásobníku ľubovoľnej veľkosti. Z praktického hľadiska nie je teda potrebný žiadny ďalší priestor pre technológiu.
  • Inteligentná regulácia pre vaše pohodlie
  • Nová generácia tepelných čerpadiel Ecodan prináša do vášho domova jednoduché a intuitívne ovládanie ktoré zabezpečí minimálnu spotrebu elektrickej energie vďaka autoadaptívnej funkcií. Tepelné čerpadlo sa prakticky naučí chovanie vášho domu a dynamicky tomu prispôsobí teplotu vykurovacej vody. Užívateľ si iba nastaví akú chce mať teplotu v piestore a o všetko ostatné sa postará regulácia tep. čerpadla. Túto funkciu môžete využiť pre dve nezávislé zóny napríklad prízemie a poschodie.
  • Ovládanie tepelného čerpadla cez internet
  • K systému Ecodan je možné doplniť wifi adaptér a potom môžete mať dohľad nad vaším vykurovaním prakticky z akéhokoľvek miesta. Priamo zo svojho smartphonu alebo tabletu si môžete monitorovať a ovládať funkcie tepelného čerpadla. Je to ideálne riešenie pre optimalizovanie prevádzky tepelného čerpadla aj keď ste mimo domova.
 • Modul s integrovaným 200 L nerezovým zásobníkom
  Vnútri hydraulického modulu sú integrované všetky potrebné súčasti pre rýchlu a jednoduchú inštaláciu. Súčasťou je už užívateľsky príjemné ovládanie pre nastavenie vykurovacích kriviek, teploty zásobníka teplej pitnej vody, týždenný program a pod. Regulačná elektronika je integrovaná do predného krycieho panelu vnútorného modulu. Vďaka tejto plnohodnotné reguláciu tepelného čerpadla nie je potrebná inštalácia žiadnej ďalšej externej elektroniky. K energeticky úspornej distribúcií tepla je už obsiahnuté vo vnútornom module vysoko účinné obehové čerpadlo s energetickou triedou A. O prednostnú prípravu teplej vody sa stará integrovaný 3-cestný ventil. Ako záložný zdroj tepla je tu elektrická vykurovacia patróna pre možnosť bivalentnej prevádzky, alebo len ako záloha, prípadne pre prevenciu proti vzniku baktériám legionely. Vďaka kompaktným rozmerom sa dá vnútorný modul veľmi ľahko umiestniť kdekoľvek vo vnútornom priestore vykurovaného objektu bez toho, aby zaberal veľa miesta.
  Modul s integrovaným 200 L nerezovým zásobníkom
 • Modul bez zásobníka TUV
  Vnútorný hydraulický modul bez integrovaného zásobníka, ponúka navyše možnosť pripojenia pomocou externého 3-cestného prepínacieho ventilu, ľubovoľný voliteľný zásobník pre tepelné čerpadlá podľa individuálnych požiadaviek zákazníka.
  Modul bez zásobníka TUV
 • Mr.Slim plus - jedinečný systém s rekuperáciou tepelnej energie
  Využitie odpadného tepla z klimatizácie napr. na ohrev teplej vody. Špeciálná vonkajšia jednotka umožňuje pripojenie na systém vzduch-voda a súčasne umožňuje pripojiť štandardnú klimatizačnú jednotku (prípadne dve) na systém vzduch-vzduch. S klimatizačnou jednotkou môžete chladiť aj vykurovať. V režime chladenia súčasne môžete odpadným teplom ohrievať teplú vodu. Pri takejto prevádzke môže dosiahnúť faktor COP až 7.
  MR.Slim plus
 • Na stiahnutie