Tepelné čerpadlá Zubadan
Kompletné systémové riešenie pre celoročné vykurovanie pre veľmi chladné regióny. Funkcia vykurovania až do vonkajšej teploty -28°C. Do vonkajšej teploty -15°C poskytuje stále 100% nominálneho výkonu. Je vybavená funkciou automatického rozmrazovania.

Viac o technológii
Tepelné čerpadlá Power Inverter
Kompletné systémové riešenie pre celoročné vykurovanie pre väčšinu regiónov. Funkcia vykurovania až do vonkajšej teploty -20°C. Pri vonkajšej teplote -15°C poskytuje stále 60 -70% z nominálneho výkonu. Je vybavená funkciou automatického rozmrazovania.

Viac o technológii
Tepelné čerpadlá vzduch-vzduch
Efektívne vykurovanie prostredníctvom jednej alebo viacerých vnútorných jednotiek. Vyberte si jednotku, ktorá sa Vám hodí do interiéru. Jedná sa o vykurovanie prostredníctvom klimatizačných jednotiek. Vykurovanie už od 1500 Eur.

Viac o technológii
 

 

Nová generácia tepelného čerpadla

 

Predstavujeme Vám novinku na trhu s tepelnými čerpadlami - jedná sa o nové vonkajšie jednotky Zubadan a Power Inverter o výkone 8,0 kW a 11,2 kW. Jednotky majú nový dizajn a konštrukciu, ktorá výrazne znížuje hlučnosť (až o 10dB), vibrácie a má zvýšenú energetickú efektivitu. Ideálne aj pre rodinné domy v hustej zástavbe.

Systémy Ecodan – riešenie vykurovania pre Váš domov

Ak sa rozhodnete riešiť vykurovanie a ohrev teplej vody moderným a ekonomickým spôsobom tak je pre Vás ideálnym riešením systém Ecodan od Mitsubishi Electric Ecodan dokáže plnohodnotne nahradiť tradičné zdroje tepla ako sú drevo a plyn, takže do rodinného domu stačí priviesť iba elektrickú energiu. Systém sa skladá z vonkajšej jednotky tepelného čerpadla a vnútorného hydraulickeho modulu z ktorého sa napájame do vykurovacieho systému. Ohrev teplej vody je riešený buď v integrovanom 200 litrovom nerezovom zásobníku alebo v externom zásobníku ľubovoľnej veľkosti. Z praktického hľadiska nie je teda potrebný žiadny ďalší priestor pre technológiu.

Inteligentná regulácia pre vaše pohodlie

Nová generácia tepelných čerpadiel Ecodan prináša do vášho domova jednoduché a intuitívne ovládanie ktoré zabezpečí minimálnu spotrebu elektrickej energie vďaka autoadaptívnej funkcií. Tepelné čerpadlo sa prakticky naučí chovanie vášho domu a dynamicky tomu prispôsobí teplotu vykurovacej vody. Užívateľ si iba nastaví akú chce mať teplotu v piestore a o všetko ostatné sa postará regulácia tep. čerpadla. Túto funkciu môžete využiť pre dve nezávislé zóny napríklad prízemie a poschodie.

 

  • Inteligentná regulácia pre vaše pohodlie
  • Nová generácia tepelných čerpadiel Ecodan prináša do vášho domova jednoduché a intuitívne ovládanie ktoré zabezpečí minimálnu spotrebu elektrickej energie vďaka autoadaptívnej funkcií. Tepelné čerpadlo sa prakticky naučí chovanie vášho domu a dynamicky tomu prispôsobí teplotu vykurovacej vody. Užívateľ si iba nastaví akú chce mať teplotu v piestore a o všetko ostatné sa postará regulácia tep. čerpadla. Túto funkciu môžete využiť pre dve nezávislé zóny napríklad prízemie a poschodie.
  • Ovládanie tepelného čerpadla cez internet
  • K systému Ecodan je možné doplniť wifi adaptér a potom môžete mať dohľad nad vaším vykurovaním prakticky z akéhokoľvek miesta. Priamo zo svojho smartphonu alebo tabletu si môžete monitorovať a ovládať funkcie tepelného čerpadla. Je to ideálne riešenie pre optimalizovanie prevádzky tepelného čerpadla aj keď ste mimo domova.

Jednolistový leták na stiahnutie >>

Katalóg na stiahnutie >>

 

 

Rozdelenie tepelných čerpadiel podľa typu vnútorného hydromodulu

 

Modul s integrovaným 200L zásobníkom TUV

Vnútri hydraulického modulu sú integrované všetky potrebné súčasti pre rýchlu a jednoduchú inštaláciu. Súčasťou je už užívateľsky príjemné ovládanie pre nastavenie vykurovacích kriviek, teploty zásobníka teplej pitnej vody, týždenný program a pod. K energeticky úspornej distribúcií tepla je už obsiahnuté vo vnútornom module vysoko účinné obehové čerpadlo s energetickou triedou A. Vďaka kompaktným rozmerom sa dá vnútorný modul veľmi ľahko umiestniť kdekoľvek vo vnútornom priestore vykurovaného objektu bez toho, aby zaberal veľa miesta.

Modul bez zásobníka TUV

Vnútorný hydraulický modul bez integrovaného zásobníka, ponúka navyše možnosť pripojenia pomocou externého 3-cestného prepínacieho ventilu, ľubovoľný voliteľný zásobník pre tepelné čerpadlá podľa individuálnych požiadaviek zákazníka.

 

Vylepšená generácia jednotiek

 

Energetická trieda A++

Jednotky dosahujú energetickú triedu A++. Je to vďaka novému dizajnu, vylepšenému kompresoru a vstrekovaním chladiva.

 

Vylepšené vstrekovanie chladiva

Vďaka novému typu Cu potrubia na priame vstrekovanie chladiva sa zvyšuje teplovýmenná plocha a tým aj energetická efektivita prevádzky.

Nový typ výmenníka

Vďaka novému 3 radovému výparníku vonkajšej jednotky, ktorého plocha je až o 15% väčšia, má jednotka vyššiu energetickú efektivitu.

Kompaktné rozmery

Jednotka má malé rozmery, pekný dizajn a nízku hlučnosť. Hodí sa aj do husto obývaných rezidenčných zón. Je taká tichá, že môže byť umiestnená aj blízko obývanej zástavby bez toho aby prevádzkou obťažovala susedov.

Ovládanie tepelného čerpadla cez internet

K systému Ecodan je možné doplniť wifi adaptér a potom môžete mať dohľad nad vaším vykurovaním prakticky z akéhokoľvek miesta. Priamo zo svojho smartphonu alebo tabletu si môžete monitorovať a ovládať funkcie tepelného čerpadla. Je to ideálne riešenie pre optimalizovanie prevádzky tepelného čerpadla aj keď ste mimo domova.

Tichšia prevádzka

Zníženie vibrácií, ktoré sa prenášajú ďalej do jednotky sme výrazne znížili lepším uložením kompresora a vylepšeným vedením Cu potrubia. Vďaka väčšiemu ventilátoru, jeho optimalizovanej polohe a lepšiemu uloženiu je jednotka tichšia.

 

 

 
MelCloud – Wifi Adapter
K tepelným čerpadlám Ecodan je možné dopojiť wifi modul pre vzdiadené ovládanie prostredníctvom siete internet.
Vykurovanie do -25°C
Jednotky Zubadan s patentovanou technológiou umožňujú vykurovanie až do - 25°C.
Využívanie odpadného tepla
Pri použití vonkajšej jednotky Mr.Slim Plus môžete využívať odpadné teplo z chladenia napríklad na ohrev teplej vody.
COP až 7
Pri použití jednotky Mr.Slim Plus a súčasnej prevádzke chladenia aj vykurovania dosiahneme výkonové číslo COP až 7.
100% výkonu do -15°C
Pri vonkajších jednotkách Zubadan výrobca garantuje plný vykurovací výkon do vonkajšej teploty -15°C.
Autoadaptivita tepelného čerpadla
Vnútorné moduly Ecodan umožňujú vďaka funkcií autoadapt prispôsobenie teploty vykurovacej vody pre Váš konkrétny dom.
Dve funkcie v jednom
S tepelnými čerpadlami Mitsubishi môžete vykurovať aj chladiť .