Klimatizácie pre väčšie priestory a komerčné využitie

 
 
Nová generácia vonkajších jednotiek s chladivom R32
 
Nová generácia vonkajších jednotiek s chladivom R32

Nová séria vonkajších jednotiek Power Inverter s chladivom R32 umožňuje vedenie trasy potrubia až do vzdialenosti 100m. Ponúka nominálny výkon až do vonkajšej teploty -3°C. Samozrejmá je nižšia spotreba elektriny a tým pádom vyššia energetická efektivita zariadenia.

Výkon 3,5kW -22,0kW

 
 • Viac informácií o jednotkách

  Nominálny výkon do -3°C


  Nominálny výkon u jednotiek PUZ-ZM s chladivom R32 je zachovaný dokonca aj pri vonkajšej teplote -3°C. Aj v studenom počasí si tak jednotka zachováva dostatočnú vykurovaciu kapacitu.

   

   

  Dlhšie trasy vedenia


  Dlhšie trasy vedenia umožňujú flexibilnejšiu montáž. Jednotky PUZ-ZM s chladivom R32 umožňujú vedenie potrubia až 100m.

   

   

  Ekologické chladivo R32


  Jednotky pracujú s ekologickým chladivom R32, ktoré má malý potenciál globálneho otepľovania. Prevádzka jednotky je tak ekologickejšia. Jednotky s výkonom 2,5kW a 3,5kW sa dajú pripájať aj na vybrané typy multisplitových jednotiek.

   

   

  Kompaktné rozmery vonkajších jednotiek


  Kompaktné rozmery jednotky umožňujú jej inštaláciu aj v miestach, kde by to predým nebolo vhodné. Jej výška nenarúša pohľad na fasádu, dá sa ľahko skryť aj za nízke prekážky - napr. balkón, živý plot a pod.

   

   

  Ľahká preprava


  Tým, že sa zmenšila veľkosť a hmotnosť nových vonkajších jednotiek z rady Mr. Slim - PUZ-M a PUZ-ZM, stala sa ich preprava oveľa jedno-duchšia. Sú oveľa nižšie a zmestia sa aj do menších transportných aút. Vďaka nízkej hmotnosti je ľahšia je aj manipulácia na mieste inštalácie.

   

   

  Nižšia spotreba energie


  Zavedenie nového chladiva R32 umožnilo znížiť spotrebu energie a vďaka tomu aj prevádzkové náklady.

   

   

  Funkcia zálohovania systému


  Rotácia: Systémy sa automaticky striedajú v prevádzke v stanovených intervaloch od 1 do 28 dní. Vďaka tomu majú obe jednotky rovnaké prevádzkové doby. Jednotky sa môžu striedať buď na základe poruchy, teploty, alebo podľa inej nastavenej požiadavky.

   

   

   

  Vonkajší statická tlak jednotky až 30Pa


  S hodnotou statického tlaku 30Pa môžete vonkajšiu jednotku nainštalovať na balkóny výškových budov, alebo do blízkosti vetracích kanálov, či štrbín. K tomu je potrebné použiť samostatne dodávaný motor ventilátora PAC-SJ71FM.

 • Na stiahnutie

 

Pripojiteľné vnútorné jednotky

 
podstropná jednotka PCA
 
Podstropná jednotka

PCA-M

Výkon 3,5kW -14,0kW

 
 • Viac informácií o jednotkách

  Možný prívod čerstvého vzduchu


  Cez štandardné napojenie je možné priviesť do priestoru čerstvý vzduch. Množstvo čerstvého vzduchu môže byť až 10% menovitého objemového prietoku príslušnej vnútornej jednotky. Pre prívod je potrebný podporný ventilátor.

   

   


  Automatické nastavenie prúdenia vzduchu

  Ako rozšírenie štandardnej ponuky 4 rýchlostí ventilátora je táto jednotka navyše vybavená aj automatickou kontrolou prúdenia vzduchu. V tomto režime je na začiatku chladenia alebo kúrenia nastavené silné prúdenie vzduchu. Po rýchlom dosiahnutí požadovanej teploty sa jednotka prepne do režimu s jemným prúdením.

   

   

 • Na stiahnutie

 

 

 

 
Nástenná jednotka

PKA-M

Výkon 3,5kW -10,0kW

 
 • Viac informácií o jednotkách
   

  Nástenná jednotka PKA-M má moderný dizajn a menšie rozmery ako pôvodná rada. Vďaka rovným líniám sa jednotka hodí do každého interiéru a ľahko sa udržuje čistá.

 

 
PLA-RP
 
4-smerná kazetová jednotka

PLA-M

Výkon 3,5kW -14,0kW

 
 • Optimálna distribúcia vzduchu

  Jednotky s komfortnou distribúciou vzduchu – tesne pod stropom – bez ofukovania pobytovej zóny. Možnosť využitia 4,3 alebo 2 smerov vyfukovania vzduchu, možnosť nastavenia horizontálneho smerovania vzduchu.

  otimalna-distribucia-vzduchu
  otimalna-distribucia-vzduchu2
 • Možný prívod čerstvého vzduchu

  Cez štandardné napojenie je možné priviesť do priestoru čerstvý vzduch. Množstvo čerstvého vzduchu môže byť až 10% menovitého objemového prietoku príslušnej vnútornej jednotky. Pre prívod je potrebný podporný ventilátor.

  privod-cerstveho-vzduchu

 

 
kanálová jednotka PEAD-RP
 
Kanálová jednotka

PEAD-M

Výkon 3,5kW -14,0kW

 
 • Diskrétna klimatizácia

  Kanálové jednotky sú najlepšie riešenie pre klimatizáciu v prostredí, v ktorom sú kladené vysoké nároky na diskrétnosť technológií. Viditeľná časť klimatizácie pozostáva iba z mriežky pre nasávanie a výfuk vzduchu. Celá klimatizačná jednotka je ukrytá v podhľade.

  Jednotky sú štandardne vybavené čerpadlom kondenzátu.

  obrazok-kanalove-jednotky

 

 
podstropná jednotka PCA-RP HAQ
 
Podstropná nerezová jednotka

PCA-HA

Výkon 7,1kW

 
 • Klimatizácia vhodná do kuchýň

  Jednotka je štandardne vybavená hrubým nerezovým plášťom a filtrom olejových nečistôt. Ľahká údržba a rýchle čistenie filtrov a ventilátorov robia túto jednotku špičku na trhu s profesionálnymi klimatizáciami.

  filter1
  filter2
  filter-PCA-HA.jpg
 • Prívod čerstvého vzduchu

  Jednotka je vybavená otvorom na prívod čerstvého vzduchu do miestnosti. Toto zvyšuje možnosti vetrania a celkový komfort v prevádzke kuchyne.

  privod-vzduchu-PCA

 

 
vysokotlaké kanálové jednotky PEA-RP
 
Kanálová vysokotlaká jednotka

PEA-RP

Výkon 19,0kW – 44,0kW

 
 • Tlak až 150Pa

  Tlak až 150Pa a vysoký výkon robí túto jednotku ideálnu na riešenie vykurovania a chladenia pomocou jednej centrálnej jednotky – upravený vzduch je distribuovaný do konkrétnych miestností pomocou flexibilného potrubia.

  PEA

 

 
stojanové jednotky PSA-RP
 
Stojanová jednotka

PSA-RP

Výkon 7,1kW – 13,4kW/p>

 

 

 
kondenzacky-k-VZT
 
Kondenzačné jednotky k VZT

PUHZ / PAC-(S)IF013

- Jednoduché napojenie na priamy výparník VZT

- Možnosť kaskády pri použití viacokruhového priameho výparníka

 
 • Napojenie na rôzne typy priamych výparníkov

  Pomocou pripojovacieho rozhrania sa dá vonkajšia jednotka pripojiť k mnohým typom priamych výparníkov VZT. Pripojovacie rozhranie sa skladá z ovládacieho boxu so špeciálnou elektronickou doskou s mikroprocesorom a troma teplotnými čidlami.

  kondenzacky-k-VZT-obrazok
 
 

Druhy vonkajších jednotiek podľa technológie:

 

Jednotky určené hlavne pre monovalentné vykurovanie. Funkcia vykurovania až do vonkajšej teploty -28°C. Do vonkajšej teploty -15°C poskytuje stále 100% nominálneho výkonu. Je vybavená funkciou automatického rozmrazovania.

Viac o technológii
Vonkajšie jednotky zo série Power Inverter sú skonštruované pre nepretržitú prevádzku a vysoké zaťaženie. Svoje uplatnenie nájdu hlavne v prevádzkach, technických miestnostiach a serverovniach. Vyznačujú sa vysokou energetickou efektivitou a dlhými trasami prepojenia jednotiek.

Viac o technológii
Jednotky sú vybavené plynulou reguláciou výkonu, takže je k dispozícii vždy iba taký výkon, aká je jeho aktuálna potreba. Vonkajšie jednotky sa vyrábajú v dvoch provedeniach, a to buď ako jednofázové alebo trojfázové. Vyznačujú sa vysokou energetickou efektivitou.

Viac o technológii