Komplexné riešenia pre veľké budovy a obchodné centrá

 

Rozdelenie podľa typu systému

Komplexné riešenia

Y-séria

Na jeden systém je možné napojiť až do 50 vnútorných jednotiek rôzneho typu a výkonu. Umožňuje flexibilnú inštaláciu aj pri veľkých vzdialenostiach a prevýšeniach. Vyrába sa aj v prevedení s technológiou ZUBADAN so 100%-ným výkonom do vonkajšej teploty -15 ° C. Vnútorné jednotky napojené na tento systém môžu buď chladiť alebo kúriť. Je možné dopojiť vodný výmeník s výstupom 70°C alebo 45°C.

Katalóg na stiahnutie >>

Komplexné riešenia

R-2 séria

Jedná sa o celosvetovo jedinečný systém so spätným získavaním tepla, ktorý používa pri súčasnom chladení a kúrení iba 2-trubkový systém vedenia chladiva oproti konkurenčnému 3-trubkovému. Energia získaná z chladených priestorov je využitá v priestoroch s potrebou vykurovania a nie je tak bezúčelne odvádzaná do vonkajšieho prostredia. Vďaka tomuto využitiu odpadného tepla sa redukujú náklady až o 50%.

Katalóg na stiahnutie >>

Hybridný systém HVRF s chladivom R32

Hybridná technológia VRF ponúka riešenie, v ktorom sa teplo a chlad distribuuje prostredníctvom vody. Chladivo R32 sa nachádza iba po rozdeľovač. V hybridnom rozdeľovači chladiva sa energia predáva do vody a prostredníctvom vodného systému sa  potom distribuuje do vnútorných jednotiek. Týmto spôsobom môžete realizovať projekty, u ktorých je potrebné kvôli prísnej legislatíve udržovať čo najmenšie množstvo chladiva.

Katalóg na stiahnutie >>

 

HVRF // Hybridné VRF s chladivom R32


 
 • Viac informácií o jednotkách

  Hybridná technológia VRF bola vyvinutá špeciálne pre uspokojenie požiadaviek modernej architektúry s vysokými nárokmi na efektivitu a komfort. Ponúka riešenie, ktoré je nielen do budúcnosti udržateľné so zreteľom k rôznym sprísňujúcim sa predpisom a normám, ale naviac otvára nové možnosti pre ľahké  a modulárne plánovanie vodných systémov. Vďaka týmto výhodám je možné realizovať systém pre vykurovanie, chladenie a zásobovanie teplou vodou kompletne na báze obnoviteľných zdrojov energie v rámci jedného systému – inovatívne a flexibilne.

  Pripojiteľné vnútorné jednotky:


  Srdce systému - hybridný rozdeľovač chladiva

  Hybridný rozdeľovač chladiva umožnuje prepojenie vonkajšej jednotky s vnútornými a taktiež výmenu energie medzi chladivovým okruhom vo vonkajšej jednotke a vodným okruhom. Obsahuje doskové výmenníky, čerpadlá, systém ventilov a prepojenia.

  1// Doskový výmenník: v doskovom výmenníku tepla prebieha predávanie energie medzi chladivom a vodným systémom. V každom hybridnom rozdeľovači chladiva sa nachádzajú dve sady doskových výmenníkov tepla, ktoré v režime vykurovania dodávajú do systému teplú vodu a v režime chladenia naopak studenú vodu. V zmiešanom režime preberá jeden výmenník funkciu ohrievania a druhý výmenník ochladzovaciu funkciu.

  2// Čerpadlá: Dve inverterom riadené čerpadlá privádzajú ochladenú alebo ohriatu vodu do pripojených fancoilových vnútorných jednotiek. Privádzané množstvo vody sa prostredníctvom premenlivých otáčok čerpadla neustále prispôsobuje aktuálnej potrebe.

  3// Ventilový blok: V hybridnom rozdeľovači chladiva sa nachádza blok ventilov. Ten sa stará o to, aby každá vnútorná jednotka bola na základe individuálnej potreby zásobovaná zodpovedajúcim množstvom teplej alebo studenej vody.


  Inteligentná regulácia

  Hybridné systémy VRF ide regulovať pomocou všetkých riadiacich systémov Mitsubishi Electric. Môžete ich ovládať intuitívne pomocou tlačidlových ovládačov, dotykovej obrazovky, z plochy systému Windows a to buď lokálne, alebo cez rozhranie centrálneho ovládača. Je možné ich napojiť aj na centrálne systémy riadenia budov, inteligentné riadenie alebo implementovať ich do efektívnej správy energie.  Menej spojov vďaka 2-trubkovému vedeniu

  Návrhy a inštalácie 2-trubkových systémov sú oveľa flexibilnejšie, a tým aj jednoduchšie ako u chladiacich jednotiek s prídavným zdrojom tepla a štyrmi potrubiami. Hybridný systém City Multi napríklad nevyžaduje žiadne dodatočné čerpadlá, zásobníky a ventily. Systém 2-trubkových rozvodov vyžaduje oveľa menej spojov, čo výrazne znižuje pravdepodobnosť netesností. Vďaka tomu je systém oveľa spoľahlivejší a vyžaduje menej údržby.


  HVRF pre maximálny komfort

  Hybridný VRF systém umožňuje nastaviť individuálny prevádzkový režim (chladenie a kúrenie) v každej izbe zvlášť, kedykoľvek počas dňa. Niekde potrebujete vykurovať a niekde  je jemné  ofukovanie
  chladným vzduchom  vnímané
   ako veľmi príjemné.

 • Na stiahnutie

 

Y-séria // Nová generácia vonkajších jednotiek PUHY- P


 
 • Viac informácií o jednotkách

  Špeciálny typ výmenníka pre lepšiu účinnosť

  Mitsubishi Electric Vám ponúka ako prvý výrobca na trhu revolučný tvar výmenníka s plochými trubkami. Vďaka tomu sa znížil odpor vetra. Zvýšil sa počet trubiek oproti bežným výmenníkom, čím sa zvýšila aj dotyková plocha s chladivom. Nový typ výmenníka zvyšuje výkon a celkovú energetickú efektivitu jednotiek SEER/SCOP.


  Technológia nepretržitého vykurovania počas rozmrazovania

  Rozmrazovanie jednotky je cyklus, ktorý chráni výmenník vonkajšej jednotky pred namrznutím. S touto funkciou sme zvýšili užívateľský komfort počas rozmrazovania jednotky. Je možné nastaviť viac spôsobov rozmrazovania v závislosti od požiadaviek zákazníka.


  Vysokoefektívny kompresor

  Nový typ kompresora s novým motorom, vylepšeným materiálom a optimalizovaným výkonom umožňuje zvýšenie efektivity o ďalších 2-7% pri čiastočnom zaťažení systému, čo pozitívne ovplyvňuje sezónnu účinnosť.  Nízka spotreba energie

  Nová séria YLM umožňuje vďaka technológii plochého výmenníka, optimálnej distribúcie chladiva a vysokoefektívnemu kompresoru dosahovať maximálnu energetickú efektivitu zariadenia.


  Funkcia Dual Setpoint

  Vďaka funkcii Dual Setpoint je možné v automatickom režime nastaviť 2 požadované hodnoty pre chladenie a vykurovanie. Pokiaľ je teplota v miestnosti v rozmedzí týchto dvoch hodnôt, pracuje jednotka v režime cirkulácie vzduchu. Táto funkcia nielen zvyšuje pohodlie, ale navyše šetrí elektrickú energiu.


  Lev Kit na pripojenie jednotiek z M-série

  Nový LEV-kit od Mitsubishi Electric teraz umožňuje pripojenie menších, kompaktných vnútorných jednotiek z M-série k systému VRF City Multi.

 • Na stiahnutie

 

Tepelné čerpadlo s chladivom CO2

 •  
 • Viac informácii o jednotkách

  Tepelné čerpadlá QAHV boli špeciálne vyvinuté na ohrev veľkého množstva pitnej vody a ideálne sa tak hodia pre bytové podniky a komerčné priemyselné využitie s vysokou spotrebou. Vďaka jedinečnej technológii Mitsubishi Electric zaisťujú zariadenia QAHV aj pri nízkych vonkajších teplotách vysoký výkon a spolahlivú prevádzku.

  Funkčná schéma systému


  Ekologické prírodné chladivo CO2

  Jednotky QAHV pracujú s ekologickým chladivom CO2 (R744), ktoré je šetrné k životnému prostrediu. Nespôsobuje žiadne poškodenie ozónovej vrstvy a má extrémne nízky potenciál globálneho oteplovania  GWP=1. Majú uzavretý chladivový okruh a z jednotky ide priamo vodné potrubie. Bez potreby inštalácie chladivového potrubia sa tak celá inštalácia zjednodušuje.

   


  Vysoká sezónna účinnosť

  Maximálny prenos tepla bol dosiahnutý skrutkovito vinutým špirálovým výmenníkom (patent Mitsubishi Electric). Jeho vnútrom prúdi voda a v záhyboch jeho vnútorného povrchu prúdi v trojitom potrubí chladivo. Týmto bol dosiahnutý maximálny prenos tepla. Kontinuálne skrutkovité drážky v potrubí zvyšujú efekt turbulencie vody a prispievajú tak k zvýšeniu energetickej efektivity. Vďaka najnovšiemu kompresoru s inverterom dokážu tepelné čerpadlá QAHV pracovať s podstatne vyššou sezónnou účinnosťou.

   

   
 • Na stiahnutie