MODERNÁ TECHNOLÓGIA MEDZI CHILLERMI

Mitsubishi Electric prichádza s novinkou medzi Chillermi. Celé desaťročia boli chillerové systémy hojne využívané na regulovaný prívod chladného vzduchu do veľkých objektov. S narastajúcim tlakom na väčšiu energetickú efektivitu a menšie prevádzkové náklady prichádza Mitsubishi Electric s moderným vysokoefektívnym Chillerom, ktorý dokáže chladiť aj vykurovať.


Vysoká energetická efektivita

Chiller od Mitsubishi Electric má dva inverterom riadené kompresory, ktoré dokážu riadiť výkon v rozsahu od 8% až do 100%. Vďaka tomu je systém omnoho efektívnejší aj v prípade čiastočného zaťaženia.

 


Veľký rozsah výkonov s kompaktnými modulmi

Dokopy môže byť napojených až 6 vonkajších jednotiek. Umožňuje to rozsah výkonov od 90kW až do 540kW. Na umiestnenie jednotiek nie je potrebné veľa miesta. Stačí iba 90cm medzera medzi prekážkami.

 


Tichá prevádzka

Vďaka vysokoefektívnym komponentom, či tvaru jednotky má Chiller najtichšiu prevádzku na trhu. V súčasnej dobe mestských centier, kde sa nachádzajú bytové jednotky vedľa komerčných prevádzok je tichá prevádzka vysoko žiadaná.

 


Široký prevádzkový rozsah

Jednotka má prevádzkový rozsah až do veľkých mínusových teplôt, pri ktorých dokáže poskytnúť stále dostatočne teplú, alebo studenú vodu.

 


ŠPECIÁLNE FUNKCIE

Pri vývoji jednotky sa dbalo špeciálne na každý komponent, aby bol na konci dosiahnutý maximálny výkon, či vysoká efektivita a to všetko pri malej spotrebe energetických nákladov. Jednotka tak spĺňa najvyššie požiadavky trhu.

 • A) Vysokoefektívny inverterový kompresor

  Každá jednotka je vybavená dvoma kompresormi, ktoré poskytujú reguláciu výkonu od 8% a6 do 100%
 • B) 2-stupňový chladiaci okruh

  Každý kompresor má svoj vlastný výmenník umiestnený v strede vonkajšej jednotky. Individuálnym modulovaním odparovacej teploty má jednotka oproti štandardným chladiacim systémom s jedným chladiacim okruhom až o 3,9% vyššiu efektivitu, čo sa pri dlhodobej prevádzke systému pozitívne prejaví na prevádzkových nákladoch.
 • C) Inverterom riadený motor ventilátora

  Každý z dvoch chladiacich okruhov má 3 separátne inverterom riadené motory ventilátorov, čo umožňuje precíznejšie riadenie a tým ďalšiu úsporu nákladov.
 • D) Ľahký servisný prístup

  Jednotka má všetky dôležité komponenty pre údržbu a servisovanie, vrátane elektrického boxu umiestnené vpredu.
 • E) Špeciálny vysokoefektívny výmenník

  Špeciálne tvarovaný výmenník s unikátnym povrchom dokáže lepšie prenášať energiu a zároveň je kompaktnejší, čím je celá jednotka podstatne menšia ako konvenčné chillery. Špeciálny anti-korozívny povrch výmenníka je dodávaný ako štandard.
 • F) Ventilátor

  Lopatky ventilátora s unikátnym tvarom, ktorý znižuje hlučnosť
 • G) Vnútorné vedenie Cu potrubia

  Jednotka má Cu potrubie zabudované vo vnútri jednotky, čím sa zjednodušuje návrh, inštalácia a údržba jednotky.
 • H) Digitálny indikátor

  Na riadiacej doske jednotky je integrovaný indikátor vysokého a nízkeho tlaku, teploty vstupnej vody, chybových kódov, čím sa uľahčuje diagnostika jednotky.Každý z dvoch chladiacich okruhov má 3 separátne inverterom riadené motory ventilátorov, čo umožňuje precíznejšie riadenie a tým ďalšiu úsporu nákladov.